Strona główna Archiwum - VI kadencja Sejmu RP Aktualności

Aktualności VI kadencja Sejmu

Wywiad z Barbarą Bartuś dla portalu e-Lipinki

1. Dlaczego wyborcy powinni oddać na Panią swój głos?

Jestem stąd i dobrze rozumiem problemy osób tutaj zamieszkałych. Jestem liderem partii Prawo i Sprawiedliwość w powiecie gorlickim, a do mojej partii nie wstąpiłam dla kariery, tylko dla idei! Będąc posłem przez 4 lata nie zmieniłam się. W Sejmie RP - miejscu, gdzie stanowi się prawo dla całego kraju, dbałam i będę dbać o interesy osób tutaj zamieszkałych. Przez cały czas w Warszawie promowałam Ziemię Lipińską, Biecką i Gorlicką.

Więcej…

 

Zaproszenie na spotkanie wyborcze w Libuszy
Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś serdecznie zaprasza

na spotkanie informacyjno – sprawozdawcze,

które odbędzie się 4 października o godz 18.00

w sali parafialnej w Libuszy.

 

Najwięcej projektów w Sejmie złożyła posłanka Barbara Bartuś

Źródło www.sadeczanin.info

Źródło www.sadeczanin.info

W cyklu tekstów pod hasłem "naj" zaprezentujemy państwu najciekawsze fakty związane z kandydatami do Sejmu i Senatu w naszych okręgach oraz z kampanią parlamentarną. Na pierwszy ogień – posłowie. Okazuje się, że z 9 naszych posłów do krajowej statystyki pod względem liczby złożonych w Sejmie projektów łapie się tylko… Barbara Bartuś, gorlicka posłanka PiS.

Jest na trzecim miejscu w kraju, po – również PiS-owskich – Andrzeju Bętkowskim, który wniósł 184 projekty, Józefie Rojku, który złożył 182 projekty. Barbara Bartuś wniosła do Sejmu 175 różnych projektów, od nowelizacji i projektów ustaw, przez rezolucje i uchwały, po wnioski o wyrażenie wotum nieufności wobec kilku ministrów rządu PO-PSL Donalda Tuska.

Więcej…

 

Aktualności wyborcze

22.IX.2011 Debata w portalu www.sadeczanin.info tematy:

"Małuch i Bartuś o propozycji połączenia szpitali gorlickiego i jasielskiego" - treść

"Barbara Bartuś o linii kolejowej, PKS-ie i dworcu w Gorlicach" - treść

"Polityka przeciwpowodziowa w Gorlicach. Kandydaci o pomysłach" - treść

 

20.IX.2011 Debata kandydatów do Sejmu w Regionalnej Telewizji Kablowej Nowy Sącz - materiał filmowy

 

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś

serdecznie zaprasza na spotkania

informacyjno – sprawozdawcze

Terminy spotkań:

Data

Godzina

Miejsce

4 września 2011

(niedziela)

12.00

Remiza OSP w Binarowej

18.00

Świetlica GCK na ul. Dukielskiej 73

5 września 2011

(poniedziałek)

18.00

Wiejski Dom Kultury w Kobylance

28 września

(środa)

19.00

Wiejski Dom Kultury w Ropicy Polskiej

2 października

(niedziela)

10.30 Dom Kultury w Grudnej Kępskiej
 

Dożynki Gminne w Ropie i Łużnej

Dzień 15 sierpnia to szczególny dzień. Jest to święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce potocznie świętem Matki Boskiej Zielnej, ale także rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku, tzw. Cudu nad Wisłą. W tym dniu w wielu miejscowościach naszego regionu zorganizowano uroczystości dożynkowe.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś dzień ten jak co roku rozpoczęła od udziału we mszy św. w Sanktuarium Maryjnym w Lipinkach, a później na zaproszenie Wójta Gminy Jana Morańdy wzięła udział w uroczystościach dożynkowych w Ropie.

W tym samym dniu poseł Barbara Bartuś odwiedziła również Gminę Łużna gdzie została zaproszona na coroczne uroczystości dożynkowe przez Wójta Gminy Kazimierza Kroka oraz Gminny Ośrodek Kultury. Podczas tych obchodów poseł Barbara Bartuś otrzymała od grupy dożynkowej z Kobylanki dożynkowy kołacz, za który serdecznie podziękowała i zabierając głos wyraziła uznanie dla ciężkiej pracy rolników.

 

Otwarcie Centrum Rehabilitacji w Pagorzynie

Poseł Barbara Bartuś wzięła udział w oficjalnym otwarciu i poświęceniu Publicznego Centrum Rehabilitacji w Pagorzynie, które odbyło się w sobotę 13 sierpnia 2011 r.. Obiekt wraz z nowym wyposażeniem poświęcił ksiądz proboszcz parafii Pagorzyna Jan Broński. Dyrektorem placówki został Włodzimierz Majda.

 

Czy komercjalizacja i prywatyzacja szpitali rozwiąże problemy opieki zdrowotnej w Polsce?

We wtorek 9 sierpnia br. w biurze poselskim w Gorlicach odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm RP Barbary Bartuś. Tematem konferencji było zabezpieczenie opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu gorlickiego.

Poseł Barbara Bartuś przypomniała, że obecny kryzys w polskiej służbie zdrowia trwa od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie był tak poważny jak obecnie. Cały czas cierpi przez to pacjent. Niestety jedynym remedium, jakie na te problemy znalazła koalicja rządząca, jest komercjalizacja i prywatyzacja szpitali.

Poseł Barbara Bartuś przypomniała, że podobne rozwiązanie zastosowano kiedyś np. w przypadku kolei państwowych. Wszyscy narzekali m.in. na przepełnione pociągi, więc przedsiębiorstwo przekształcono w spółkę. Później podzielono na kolejne spółki i efekt jest taki, iż pociągów jest coraz mniej, a na terenie powiatu gorlickiego nie ma już wcale połączeń kolejowych.

Więcej…

 

Matki prowadzące działalność gospodarczą mogą znów zwracać się do ZUS o umorzenie zaległych należności

Poseł Barbara Bartuś na 97 posiedzeniu Sejmu RP zabierając głos w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, w sprawie kolejnego projektu zmiany ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wskazała negatywne skutki uchwalania ustaw "na szybko" i nie przewidywania skutków jakie te nowelizacje przynoszą.

Projekt ten dotyczył kobiet prowadzących działalność gospodarczą, które w chwili przebywania na zasiłku macierzyńskim lub urlopie wychowawczym nie opłacały składek społecznych. ZUS wcześniej nie domagał się za ten okres składek na ubezpieczenia, ale od 2006 r. zmieniła się interpretacja przepisów i ZUS stwierdził, że kobiety te mają zaległości i zaczął je ściągać wraz z odsetkami.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś wciąż walczy o powrót połączeń kolejowych

Podczas 97 posiedzenia Sejmu RP Poseł Barbara Bartuś złożyła na ręce Pana Marszałka Sejmu RP kolejną interpelację do Ministra Infrastruktury w sprawie degradacji infrastruktury kolejowej.

Już wcześniej Poseł Barbara Bartuś złożyła szereg interpelacji dotyczących funkcjonowania kolei. Minister Infrastruktury otrzymał m.in. w dniu 16 października 2008 r. interpelację w sprawie likwidacji części pociągów regionalnych (interpelacja nr 5797), w dniu 22 maja 2009 r. interpelację w sprawie stanu polskich trakcji kolejowych (interpelacja nr 9763), w dniu 3 grudnia 2009 r. interpelację w sprawie pogarszającej się sytuacji na polskiej kolei (interpelacja nr 13336), w dniu 21 stycznia 2010 r. interpelację w sprawie regionalnych przewozów kolejowych (interpelacja nr 14088), w dniu 6 sierpnia 2010 r. interpelację w sprawie likwidacji Zakładu Linii Kolejowych w Nowym Sączu (interpelacja nr 17719), w dniu 13 października 2010r. interpelację w sprawie poprawy infrastruktury kolejowej i przywrócenia połączeń kolejowych na odcinku Stróże - Jasło (interpelacja nr 19063).

Więcej…