Strona główna Archiwum - VII kadencja Sejmu RP Aktualności

Aktualności VII kadencja

Barbara Bartuś na II Marszu dla Życia i Rodziny

W niedzielne popołudnie 11 października 2015 r. ulicami Gorlic przeszedł II Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i gorlickie parafie. Udział w tym wydarzeniu, które jest manifestacją przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych oraz poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci, wzięła również Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wraz z mężem.

Marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. odprawiona w gorlickiej Bazylice Mniejszej. Po nabożeństwie uczestnicy Marszu spotkali się na gorlickim Rynku z dr Wandą Półtawską, lekarzem, działaczką pro-life i przyjaciółką Jana Pawła II.

Więcej…

 

Prezes Jarosław Kaczyński w Gorlicach

W sobotę 3 października w Gorlickim Centrum Kultury gościł Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Inicjatorem i organizatorem spotkania z mieszkańcami była Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Przed pojawieniem się Prezesa Kaczyńskiego na scenie Sali teatralnej GCK-u wystąpił zespół "Po wieczerzy" z Łużnej, który wykonał pieśni patriotyczne wprowadzające w patriotyczny klimat.

Spotkanie prowadził Radny Rady Miasta Gorlice Tomasz Szczepanik, który powitał zebranych i przedstawił kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu numer 14 w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Po prezentacji Poseł Barbara Bartuś poprosiła na scenę i w imieniu mieszkańców Ziemi Bieckiej i Gorlickiej przywitała Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej…

 

O „rewelacjach” pewnego gorlickiego portalu i nie tylko

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś zorganizowała w dniu 22 września 2015 r. konferencję prasową podczas której poruszyła temat nieprawdziwych spekulacji jednego z miejscowych portali internetowych na temat sytuacji w gorlickich strukturach PiS. Podczas spotkania przedstawiła również swoje kolejne działania w sprawie kopalni ropy naftowej w Lipinkach oraz omówiła projekty ustaw przygotowane przez Prezes Beatę Szydło i partię Prawo i Sprawiedliwość.

Od dłuższego czasu jeden z gorlickich portali publikuje artykuły, które są próbą negatywnego przedstawienia lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim czasie na łamach tego portalu ukazały się kolejne "rewelacje", które są spekulacjami i całkowitą nieprawdą.

Więcej…

 

675-lecie Miasta Grybowa

Początki Grybowa sięgają XIV wieku. Miasto było lokowane na prawie magdeburskim w 1340 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Do dziś zachowało swoje prawa miejskie.

W niedzielne popołudnie 13 września 2015 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś uczestniczyła w uroczystych obchodach 675-lecia nadania praw miejskich miasta Grybowa. Uroczystości te były częścią 3-dniowej imprezy pod nazwą "Jesień Grybowska".

Oficjalna część obchodów rozpoczęła się po uroczystej Mszy Św. odprawionej w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Na stadionie sportowym przed licznie przybyłymi mieszkańcami oraz zaproszonymi gośćmi wystąpił zespół "Echo Jaworza" i Chór Bazylikowy.

Więcej…

 

130 lat OSP w Lipnicy Wielkiej

W sobotnie popołudnie 12 września 2015 r. Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnicy Wielkiej świętowała swój Jubileusz 130-lecia. W obchodach na zaproszenie organizatorów udział wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Po Mszy Świętej z kościoła  nastąpił przemarsz do amfiteatru, gdzie odbył się uroczysty apel i oficjalne obchody. Zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Poseł Barbara Bartuś pogratulowała pięknego Jubileuszu i podziękowała wszystkim, którzy chcą się angażować dla dobra wspólnego.

 

Prezentacja projektu ustawy Program Rodzina 500+

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w dniu 7 września 2015 r. w Biurze Okręgowym PiS w Nowym Sączu na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawiła przygotowany przez kandydatkę na Premiera RP Prezes Beatę Szydło projekt ustawy program Rodzina 500+.

Projektowana ustawa ma na celu pomoc dla rodzin wychowujących dzieci oraz przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce, poprzez przyznanie tym rodzinom nowego świadczenia wychowawczego w wysokości 500 złotych miesięcznie na każde dziecko.

W projekcie ustawy ustanawia się nowe świadczenie wychowawcze na każde drugie dziecko i następne, w każdej rodzinie niezależnie od dochodu.

Więcej…

 

XXVIII Dożynki Podhalańskie w Ludźmierzu

W niedzielę 6 września 2015 r. na zaproszenie organizatorów Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w XXVIII Dożynkach Podhalańskich. Coroczne dożynki Podhala rozpoczęły się przy ołtarzu polowym od uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Damian Muskus.

W uroczystościach udział wzięło ponad 20 delegacji z wieńcami dożynkowymi oraz liczne poczty sztandarowe. Podhalańskie Święto Plonów uświetniła obecność Kompanii Honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludźmierza.

Po Mszy Świętej i prezentacji wieńców żniwnych spotkanie dożynkowe było kontynuowane na placu "Pod Sypką".

Więcej…

 

10-lecie Regionalnej Telewizji Gorlickiej

W sobotni wieczór 5 września 2015 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w obchodach 10-lecia powstania Regionalnej Telewizji Gorlickiej RTVG. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w gorlickiej Bazylice Mniejszej, której przewodził Ksiądz Biskup Jan Niemiec.

Oficjalna Gala obchodów odbyła się w sali Dworu Karwacjanów. Gości powitał szpaler kawalerzystów pod wodzą Włodzimierza Kario oraz zespół ludowy braci Matułów. W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, duchowni z księdzem biskupem Janem Niemcem, samorządowcy Ziemi Gorlickiej, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy instytucji, przedsiębiorcy oraz pracownicy telewizji.

Zgromadzeni goście obejrzeli film podsumowujący 10 lat działalności stacji RTVG zrealizowany na potrzeby uroczystych obchodów. Po filmie głos zabrał właściciel telewizji Maciej Trybus, który rozdał też okolicznościowe medale.

Więcej…

 

76 rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszy września, to dzień w którym dzieci rozpoczynają kolejny rok szkolny, ale to też kolejna rocznica wybuchu jednego z największych konfliktów w historii ludzkości. To właśnie 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy zaatakowały nasz kraj i rozpoczął się okres krwawych walk, a następnie okupacji. Zginęło wówczas kilka milionów naszych rodaków. Co roku w całej Polsce upamiętniamy te wydarzenia składając hołd dla poległych żołnierzy i cywilów, a także żyjących weteranów i kombatantów II wojny światowej.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w dniu 1 września 2015 roku wzięła udział w Nowym Sączu w uroczystościach związanych z 76 rocznicą napaści Niemiec na Polskę oraz Dniem Weterana.

Więcej…

 

Akcja „Damy Radę” w powiecie gorlickim

W poniedziałek 31 sierpnia 2015 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś rozpoczęła w powiecie gorlickim akcję pod hasłem „Damy Radę”. Data wywieszania banerów nie jest przypadkowa, albowiem w tym dniu przypada 35 Rocznica Porozumień Sierpniowych.

Podpisane 31 sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej porozumienia sierpniowe doprowadziły do powstania NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. Stały się też początkiem przemian z 1989 roku.

Jednak wiele postulatów dotyczących pracy i płacy do dnia dzisiejszego nie zostało tak naprawdę zrealizowane, a przedstawiciele NSZZ „Solidarność” walcząc o sprawy emerytalne byli nawet w tej kadencji Sejmu RP nie wpuszczani do polskiego parlamentu.

Więcej…