Strona główna Archiwum - VI kadencja Sejmu RP Felietony

Felietony

Pierwszy Rybak RP

"Dla bogatych: teatry i areny, dla biednych: podwyżki i kontenery" – tym hasłem  grupa rozczarowanych polityką rządu mieszkańców Trójmiasta witała przybyłych na 10  urodziny Platformy Obywatelskiej


I tylko tenorów żal

Uroczystości 10-lecia Platformy Obywatelskiej hucznie obchodzone w gdańskiej Egro Arenie przypomniały triumwirat: Tusk, Płażyński, Olechowski, który okazał się zwykłą utopią. Donald Tusk wygrał swoją szansę na sukces, wyokrętował dotychczasowych sojuszników i przejął stery. Czerpiąc inspirację z kazań Piotra Skargi, przyjął retorykę marynistyczną, którą podparł pozycję kapitana i przybrał kurs na Wiejską, kierując swój polityczny okręt ku brzegom zwanym władza. Dzięki talentom oratorskim, sile spokoju i umiejętnościom aktorskim poprzyciąga tych, których sympatie polityczne budowane są na emocjach, a nie na podstawach programowych.

Więcej…

 

Felieton Alicji Nowak

Oświaty jeśli ci żal, Premierze pozbądź się Hall

Według Słownika Pedagogicznego W. Okonia oświata jest to ogół odpowiednio powiązanych ze sobą placówek i instytucji (…) umożliwiających obywatelom zdobywanie ogólnego i zawodowego wykształcenia oraz wszechstronny rozwój osobowości.

Już za parę dni, za dni parę ….

Wakacje - dni na które czekają uczniowie i nauczyciele. Coraz częściej ci drudzy z większą niecierpliwością odliczają czas do ostatniego dzwonka, a raczej do czasu, gdy będą mogli przez kilka tygodni nie myśleć o ciążących na nich obowiązkach.

Więcej…