Strona główna Archiwum - VI kadencja Sejmu RP Ciekawe artykuły

Ciekawe artykuły

Plusy i minusy tygodnia (02.07 – 09.07.2011)

Od tygodnia „Rzeczpospolita” i „Uważam Rze” są obiektem troski i zainteresowania. Gdziekolwiek się pojawię, muszę odpowiadać na pytanie, czy coś się zmieni w linii naszych pism i co będzie dalej. Wiem tyle, co wy, drodzy czytelnicy, ale też wiem, że nikt nie narzuci mi, bym pisał to, z czym się nie zgadzam.  Są też czytelnicy – strażnicy świętego ognia – którzy biorą pod lupę każde zdanie, dopatrując się w nim koniunkturalizmu. To irytujący wyraz troski, ale i za niego dziękuję. A wasze e-maile i pytania zadawane w tramwaju czy na ulicy to dla mnie dowód na jedno: to, co moi koledzy i ja piszemy, jest dla was bardzo ważne. Wasza troska, drodzy czytelnicy, to sygnał, że chcecie, byśmy byli sobą. Będziemy.

Więcej…

 

Polska zdała egzamin

Dzik jest dziki, dzik jest zły (…) kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka – ten niewinny wierszyk przypomniał mi się, kiedy obserwowałem pierwszą reakcję premiera Donalda Tuska na artykuł o niejasnych transakcjach szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Historię opisała kilka tygodni temu „Gazeta Wyborcza”. Wynikało z niej, że Bondaryk, będąc szefem służb specjalnych, kupił po zaniżonej cenie samochód od spółki, operatora komórkowego, której działalność może być przedmiotem zainteresowania służb. Co gorsza, prowadzącego w tej sprawie śledztwo prokuratora, który szefowi ABW chciał postawić zarzuty, nagle odsunięto. Dziwne, nieprawdaż?

Więcej…

 

Zbigniew Ziobro - wróg publiczny nr 2

Wczorajszego poranka w radiowej Trójce pani B. Płomecka, korespondentka tej rozgłośni w Brukseli, z trwogą informowała, iż "oszczerczego ataku" Z. Ziobro na premiera Tuska w Parlamencie Europejskim nie odnotował żaden belgijski dziennik. Cisza jak makiem zasiał. Potem raczyła stwierdzić, że tego rodzaju dyskusje to brukselski chleb powszedni, że prawdziwą "jazdę" w PE wywołało wystąpienie eurosceptyka W. Orbana sprzed sześciu miesięcy; sam D. Cohn-Bendit miał wówczas ostentacyjnie odmówić udziału w uroczystej kolacji wydanej przez węgierskiego premiera. W tym miejscu pozwolę sobie na małą dygresję: cóż to za argument, że ten chamski lewak o obrzydliwych skłonnościach miał nie chcieć zasiąść do wspólnego stołu z W. Orbanem?

Więcej…

 

Polska SA

Za rządów PO nasz kraj zamieniono w spółkę akcyjną, której najlepsze walory wyprzedaje się za wszelką cenę, byle zasilić na krótki czas budżet państwa – ostrzega publicysta.

Masowa prywatyzacja – już przeprowadzona i planowana przez rząd PO – wpycha Polskę do grupy krajów neokolonialnych. Polacy mają pracować na usługach zagranicznego kapitału i za chwilę nie będą gospodarzami w swoim własnym państwie.

Neokolonializm

„Pakiet klimatyczny jest korzystny dla zachodu Europy, który kombinuje, by eksploatować kraje Europy Środkowej. To mają być neokolonie. Temu służy likwidacja polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu. To są ostatnie lata polskiego handlu.

Więcej…

 

"Nic o nas bez nas - wolności obywatelskie i naprawa Rzeczypospolitej" - Konferencja

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi częściami filmu z konferencji.

Więcej…

 

Aksamitny bat

Jak III RP terroryzuje swoich obywateli - Zbigniew Lipiński

Nie ma wprawdzie procesów politycznych (z wyjątkiem oskarżeń o antysemityzm), policja polityczna nie bije ani nie torturuje, można mówić, co ślina na język przyniesie, nie ma obozów, cenzura (ta oficjalna, zaznaczmy) została zniesiona.

Więcej…